Jakie są przyczyny problemów ze stawami?

Problemy ze stawami bywają objawem innych, poważniejszych schorzeń. Najczęściej są jednak wynikiem złej diety, niezdrowego stylu życia oraz przeciążania naszych stawów. Często dotykają ludzi starszych lub zmagających się z nadwagą czy otyłością. Dowiedz się, jakie są najczęstsze przyczyny problemów ze stawami oraz w jaki sposób możesz im zapobiegać.boo-2399974__340.jpg

Zła postawa oraz przebywanie długo w tej samej pozycji mogą stać się powodem problemów ze stawami. Szczególnie narażone są na nie osoby, które często się garbią i pracują na siedząco. Kolejnym czynnikiem, który powoduje bóle i choroby stawów, jest nadwaga. Kiedy ważymy za dużo, nasze stawy są nieustannie przeciążone. Jednak problemy ze stawami dotyczą też sportowców, w szczególności biegaczy, którzy przeciążają je ćwiczeniami. Co więcej, niekorzystne zmiany w mazi stawowej mogą zostać wywołane przez długotrwały stres. Z kolei osoby starsze mogą cierpieć na choroby zwyrodnieniowe oraz zapalne.

Nieodpowiednia dieta również bywa powodem problemów ze stawami. Szczególnie niebezpieczne są niedobory wapnia (spowodowane np. spożywaniem alkoholu czy kawy) oraz zakwaszenie organizmu (wywołane np. spożywaniem dużych ilości białka zwierzęcego). Jeśli chcesz, by twoje stawy były bardziej elastyczne, staraj się jeść duże ilości warzyw i owoców. Z kolei produkty takie jak ryby morskie, czosnek i oliwa mogą pomóc w leczeniu stanów zapalnych.

W problemach ze stawami może pomóc ci odpowiedni preparat na stawy. Suplementy przydadzą się też, jeśli jesteś szczególnie narażony na bóle i zwyrodnienia. By odpowiednio zadbać o swoje kości i stawy, możesz sięgnąć np. po Hyalmas. Hyalmas to suplement diety łagodzący bóle stawów, wiązedeł i ścięgien. Jest odpowiedni dla osób cierpiących na zwyrodnienia stawów. Flexus Booster, kolejny środek poprawiający funkcjonowanie stawów, zawiera kolagen i kwas hialuronowy. Flexus Booster wzmacnia komórki chrzęstne i stymuluje ich produkcje. Pomaga zahamować procesy związane z chorobą zwyrodnieniową stawów. Flexinovo Forte również polecany jest w walce z chorobą zwyrodnieniową. Zawiera m.in. kolagen, glukozaminę, witaminę E i C oraz ryboflawinę. Zadaniem Flexinovo Forte jest uzupełnienie diety w składniki poprawiające sprawność stawów i wzmacniające chrząstki stawowe. Orton flex, oprócz glukozaminy i kolagenu, zawiera składniki takie jak witaminy, imbir czy dzika róża. Działanie Orton flex polega na pomocy w utrzymaniu dobrego stanu chrząstki stawowej.

Jeśli zmagasz się z problemami ze stawami, pamiętaj, że suplementy nie są w stanie całkowicie się ich pozbyć. Najważniejsze jest ustalenie przyczyny problemów – w tym celu powinieneś zwrócić się do lekarza, który pomoże ci w diagnozie. Powinieneś szczególnie uważać, jeśli ból stawów nie mija po kilku dniach i towarzyszą mu inne objawy, takie jak poranna sztywność stawów czy gorączka.

Jeśli zaś chcesz zmniejszyć ból towarzyszący chorobom i przeciążeniom stawów, możesz sięgnąć po leki przeciwbólowe i stosować okłady z lodem. Warto też zmniejszyć na ten czas swoją aktywność fizyczną.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s