Bóle stawów: przyczyny i leczenie

Bóle stawów zazwyczaj spowodowane są złą dietą i niezdrowym stylem życia – najczęściej pojawiają się u osób otyłych lub z nadwagą, a także u ludzi, którzy dużo czasu spędzają w tej samej pozycji lub garbią się. Należy jednak na nie uważać – mogą być objawem poważniejszych problemów ze zdrowiem.arthrocalman-2384253__340

Bóle stawów mogą pojawić się, kiedy dużo garbisz się podczas chodzenia lub siedzenia – szczególnie, jeśli np. pracujesz przed komputerem i dużo czasu spędzasz w pozycji siedzącej. Inną przyczyną bólu stawów może być ich nadmierne obciążanie, np. częstym bieganiem lub nadwagą czy otyłością.

Nasza dieta ma ogromny wpływ na cały organizm, m.in. na kości i stawy. Osoby, które piją duże ilości alkoholu, kawy czy herbaty, narażone są na niedobory wapnia, który jest budulcem naszych kości. Należy unikać również żywności wysokoprzetworzonej (fast food, chipsy, gotowe potrawy), która bardzo źle wpływa na kondycję naszych stawów oraz zadbać o to, by nasza dieta była zdrowa i zblinasowana.

W leczeniu bólu stawów ważna jest przede wszystkim diagnoza – warto zająć się leczeniem przyczyny problemu. Jeśli zaś chcemy zająć się leczeniem objawów i zapobiegać problemom ze stawami, możemy sięgnąć po odpowiedni preparat na stawy. Na rynku dostępnych jest wiele leków i suplementów diety, dlatego warto się im przyjrzeć i wybrać odpowiedni dla nas. Popularnym preparatem na stawy jest 4 Flex, który łagodzi bóle stawów i stymuluje odbudowę tkanki chrzęstnej. 4 Flex zawiera też witaminę C, która pomaga w produkcji kolagenu. Kinon to z kolei suplement diety zawierający witaminę K2. Pomaga ona w utrzymaniu odpowiedniego stanu kości – zabezpiecza je przed osteoporozą i zmniejsza ryzyko wystąpienia zwyrodnień stawów. Kinon dostępny jest w formie tabletek oraz kropli i sprayu. Lyprinol to dosyć nowy preparat na stawy pochodzenia naturalnego. Wykazuje działanie przeciwzapalne i jest przeznaczony dla osób cierpiących na zapalenia, zwyrodnienia i inne choroby stawów. Co więcej, Lyprinol jest całkowicie bezpieczny i można przyjmować go bez obaw o skutki uboczne. Artreum, podobnie jak 4 Flex, w swoim składzie zawiera witaminę C, a oprócz tego glukozaminę i witaminę D. Artreum pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i ochronie komórek stawów. Orton Flex to preparat na stawy dostępny w postaci proszku w saszetkach i kapsułek. Zadaniem suplementu jest dbanie o sprawność i elastyczność stawów – w swoim składzie Orton Flex zawiera m.in. kolagen i glukozaminę.

Kupując odpowiedni preparat na stawy należy pamiętać, że nie zlikwiduje on przyczyny problemów ze stawami – tutaj konieczna będzie konsultacja z lekarzem.

Jeśli jesteś osobą szczególnie narażoną na problemy ze stawami (np. cierpisz na nadwagę czy dnie spędzasz siedząc za biurkiem) możesz odpowiednio suplementować dietę, by uchronić się przed bólami i zwyrodnieniami stawów.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s